zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Libereckém kraji proběhlo setkání Zdravých krajů k místní Agendě 21

25.03.2015
Urbánní ekologie
V Libereckém kraji proběhlo setkání Zdravých krajů k místní Agendě 21
Ve čtvrtek 12. února 2015 se ve Zdravém Libereckém kraji v budově Krajského úřadu uskutečnilo každoroční Setkání krajů k programu Zdravý kraj a místní Agenda 21. Cílem setkání bylo sdílení osvědčených postupů a inspirací v rozvoji Zdravých krajů a diskutovat nad vzájemnou spoluprací s obcemi, mikroregiony a městy v rámci daného regionu. Své zkušenosti sdíleli zástupci kraje Libereckého, Jihomoravského a kraje Vysočina.
Účastníky nejprve přivítala Ivana Hujerová, členka rady Libereckého kraje, a ředitel Krajského úřadu René Havlík. V úvodní části zástupci Libereckého kraje prezentovali zajímavé projekty a využívané postupy, např. realizaci partnerství pro udržitelný rozvoj v kraji, postupy komunikace s veřejností i uvnitř úřadu, využívané metody kvality, zdravotní politiku kraje či implementaci a udržování modelu excelence EFQM v podmínkách krajského úřadu. Ivana Hujerová také účastníky seznámila s procesem tvorby vize neziskového sektoru Libereckého kraje, která byla vytvořena na společném setkání členů neziskových organizací za využití metody ,,tvorba vize komunity".
Následně Petr Švec, ředitel NSZM ČR, otevřel blok věnovaný zkušenostem a postupům v jednotlivých Zdravých krajích. Diskuse byla věnována důležitým oblastem z činnosti Zdravých krajů. Nejprve byly představeny Plány zlepšování pro rok 2015 a vyhodnoceny aktivity roku minulého. Zástupci kraje Vysočina informovali o realizaci projektu Angažovanci, který je zacílený na odborné vzdělávání zástupců veřejné správy, neziskových organizací a aktivních občanů v oblasti zapojování veřejnosti do aktivit obce. Další blok byl zaměřen na dotační tituly jednotlivých krajů. Byly představeny cíle dotačních programů, podmínky pro udělení grantů a podporované oblasti. Dále byla diskuse věnována fungování Komise Zdravého kraje či realizaci plánovacích akcí s veřejností, kampaní a propagaci aktivit Zdravých krajů. Zástupci kraje Vysočina např. sdíleli své zkušenosti s pořádáním krajského Veřejného fóra a zapojováním mládeže. Zástupci Jihomoravského kraje představili činnost Pracovní skupiny projektu Zdravý kraj a témata setkávání s obcemi. Setkání bylo zakončeno diskusí nad dalšími aktuálními tématy.

Prezentace a fotografie z akce naleznete ZDE.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
4
9. 2018
4.9.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
9. 2018
5.9.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí