zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Českém Švýcarsku si turisté mohou nasadit chytré brýle

11.04.2015
Chráněná území
V Českém Švýcarsku si turisté mohou nasadit chytré brýle

Zajímavý pohled na krajinu nabízejí chytré brýle, které si mohou turisté vyzkoušet v Národním parku České Švýcarsko. Po jejich nasazení se rázem propojí skutečnost s digitálním světem. Mají v sobě navigaci, popis tras i zajímavosti. ČTK novinku představila mluvčí národního parku Dana Štefáčková.

Brýle vypadají jako klasické dioptrické. Mají jen o něco silnější skla a také rámeček. Navíc je k nim šňůrka s ovladačem. "Přes brýle je možné sledovat reálně přírodu nebo si je přepnout na obrazovku, na které se ukazují nejrůznější věci," řekla Štefáčková.

Přes brýle je možné se podívat na jízdní řády, pustit si videoklip nebo přečíst zajímavosti třeba o Pravčické bráně. Slouží i jako fotoaparát, kamera či navigace. Je možné je propojit také s mobilem.

Protože novinka není úplně levnou záležitostí, stojí kolem 15.000 korun, nebudou ji v parku půjčovat třeba jako koloběžky. "Brýle budeme turistům nasazovat při akcích, jako jsou různé výšlapy. Teď jejich seznam připravujeme, pak je zveřejníme na našich stránkách," uvedla mluvčí.

Na výletech pořádaných správou parku si mohou zájemci vedle chytrých brýlí zkusit také hodinky, které snímají tep, nebo se projet na elektrokole.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí