zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pohádkači vstupné zdarma za elektrospotřebič čekají na hradech a zámcích nejen na děti Zlínskéhokraje

18.09.2015
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Pohádkači vstupné zdarma za elektrospotřebič čekají na hradech a zámcích nejen na děti Zlínskéhokraje

Zlínský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých elektrospotřebičů,připravili projekt pro rodiny s dětmi s názvem O zakleté Elektrolhotě.

Tato akce proběhnena hradě Brumov (19. 9.) a zámku Holešov (31. 10.). Děti, a nejen ony, se mohou zúčastnit připraveného programu, ve kterém se formou pohádky dozví vše o recyklaci starého elektra. Pohádku pak doprovází hry, soutěže a veselé písničky tematicky zaměřené na sběr a zpracování starých elektrospotřebičů.

,,Každý, kdo navštíví ve vybraném termínu jeden z oblíbených turistických cílů a přinese s sebou drobný elektrospotřebič, který mu dosloužil, dostane vstupenku na zámek nebo hrad zdarma," říká Táňa Modlová, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

Jeden zámek, jeden hrad

Drobným spotřebičem se rozumí například žehlička, holicí strojek, fén, topinkovač, rychlovarná konvice nebo fritovací hrnec aj. Vysbírané spotřebiče budou vždy po akci předány k ekologické recyklaci, kde dojde k jejich rozebrání a roztříděnína využitelné materiály.

Pohádkový příběh, se kterým se na památkách Zlínského kraje setkáte, nazvaný ,,O zakleté Elektrolhotě aneb jak chytrý Janek řešení našel", uslyší děti od vypravěče v dobovém kostýmu, doprovázet jej budou veselépísničky a obrázky na papírové tabuli.

Termíny jednotlivých akcí

Místo konání

Termín

Hrad Brumov

sobota, 19. 9. 2015

Zámek Holešov

sobota, 31. 10. 2015

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí