zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vychází mimořádné vydání Eco Fleet

01.10.2015
Ekologická auta
Vychází mimořádné vydání Eco Fleet

Svět si natolik zvyká v zájmu zvýšení prodeje používat výraz Eco ve spojení s čímkoliv, že se klidně může i stát, že to slovo podlehne jakési inflaci. Když totiž někdy v budoucnosti bude všechno Eco, ztratí ta tři písmena svůj význam.

V obsahu naleznete jak články zabývající se problematikou CNG, jeho ekonomikou provozu, bezpečností a perspektivami rozvoje, tak i zcela objektivní kalkulace, zda se vyplatí benzin nebo nafta. Otevřená pak zůstává otázka, zda se přídomkem Eco mohou chlubit jen vozy na alternativní paliva, resp. s alternativním pohonem. Proč by například nemohly být konvenční spalovací motory více ekologické než jejich alternativy.

Stranou nezůstaly samozřejmě ani hybridy, jejichž rozvoj v poslední době nabírá na rychlosti a technika Plug-in se objevuje u stále více výrobců. Elektromobily pak představují samostatnou kapitolu a její jakási podsložka vozidel na palivové články pak spoluvytváří technologickou skupinu, která si na větší rozšíření v běžném uživatelském prostředí bude muset ještě nějakou dobu počkat.

Snažili jsme se zachytit současnou ekologickou automobilovou scénu, která se však dynamicky vyvíjí a jistě nám brzy nabídne nové výhledy do budoucna.

Odkaz na Eco Fleet 2015

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí