zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město pokračuje v plánování přizpůsobení se dopadům změny klimatu

03.12.2015
Klimatické změny
Město pokračuje v plánování přizpůsobení se dopadům změny klimatu

Druhé kolo seminářů na téma Adaptace města Plzně na klimatické změny se uskutečnilo v úterý 24. listopadu, cílem bylo seznámit odborníky s průběžnými výstupy řešení projektu UrbanAdapt a diskutovat přípravu adaptačního plánu města. Představeny byly ekologická analýza nákladů a přínosů Vodní plochy Lobezská louka, přístupy k hodnocení a mapování takzvaného tepelného ostrova města, problematika zadržování srážkových vod či zahraniční příklady adaptací na změnu klimatu.

,,Konkrétní výstupy z projektu UrbanAdapt budou využity jako podklady pro analytickou část strategického plánu města Plzně," uvedla Eva Velebná Brejchová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Podle předsedkyně Komise životního prostředí Rady města Plzně Michaly Kopečkové je největší výzvou zastavěné území vlastního uličního prostoru, který se nejvíce přehřívá, kde chybí zeleň a plochy pro zasakování srážkových vod. V takovém prostoru se nejhůře dělají změny, i když prezentované příklady na semináři ukázaly, že je to ve výsledku možné.

Plzeňský seminář byl součástí projektu UrbanAdapt, jenž se zaměřuje na přípravu adaptačních strategií a začlenění ekosystémově založených přístupů do strategických a plánovacích procesů města. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně je jednou z osmi partnerských organizací podílejících se na řešení projektu a přípravě podkladů pro účinná adaptační řešení v pilotních městech Praze, Brně a Plzni. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Text: Eva Kriegerová

ZDROJ: www.plzen.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
B.I.D. Services, s.r.o.
4
6. 2019
4.6.2019 - Konference
Praha 8, Hotel Olympik
12
6. 2019
12-13.6.2019 - Konference
Průhonice, vzdělávací a informační centrum Floret
31
10. 2019
31.10.2019 - Seminář, školení
Praha, Konferenční centrum VŠCHT, Kolej Sázava
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Brno, Kongresové centrum BVV
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí