zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt Emise - studenti chtějí čistější ovzduší

02.05.2016
Ovzduší
Ekologické vzdělání a výchova
Projekt Emise - studenti chtějí čistější ovzduší

Studenti Slezského gymnázia v Opavě (SGO) se již několikátým rokem úspěšně věnují Projektu Emise, kdy ve snaze o lepší ovzduší obcházejí domácnosti na území města a radí lidem, jak lépe a správně topit.

,,V topné sezoně dělají studenti, takzvaní emisaři, pochůzky po městě a sledují, jaký kouř jde lidem z komínů. Pomocí Ringelmannovy stupnice pak určují, zda jde o kouř závadný, a pokud ano, zazvoní na dům a snaží se lidem vysvětlit, že topí špatně. Rozdávají brožury, ve kterých se občané dozvědí bližší informace. Jde o skutečnou osvětu," řekl bývalý student gymnázia Luděk Plachký.

Právě v jeho hlavě se celý nápad Emisí zrodil a ve spolupráci s pedagožkou Kamilou Tkáčovou mu pak společně vtiskli jasnější rysy.

,,Za pomyslný vznik projektu lze považovat 28. únor roku 2013, kdy jsme se spolu s paní Tkáčovou zúčastnili schůze na Magistrátu města Opavy, kde jsme Emise oficiálně představili vedení města. Cesta až sem ale byla dlouhá a mě tehdy ani ve snu nenapadlo, že tady dnes budu stát a že to bude mít takový úspěch," uvedl Luděk Plachký.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí