zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EXPOZICE CESTA DO PRAVĚKU BLANENSKA POBAVÍ DOSPĚLÉ I DĚTI

24.03.2018
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
EXPOZICE CESTA DO PRAVĚKU BLANENSKA POBAVÍ DOSPĚLÉ I DĚTI

Od úterý 27. února 2018 je pro veřejnost otevřena nová stálá expozice Muzea Blanenska pod názvem ,,Cesta do pravěku". Interaktivní výstava provede návštěvníka čtyřmi místnostmi, kde se z vlastní iniciativy může zapojit do objevování pravěkých epoch.

Pro přiblížení tématu expozice pracuje s replikami a rekonstrukcemi předmětů, modely i videorekonstrukcí vzniku neolitického domu. Návštěvníci tak mohou porovnat nálezový stav předmětů a prostřednictvím replik poznají, jak předměty vypadaly, když se používaly. Průvodcem po expozici je komiksová postava Karla Pazourka, který téma přibližuje převážně dětem prostřednictvím přirovnávání objevů archeologa k detektivní práci. Výstava je přístupná osobám na vozíku a je zpracovaná i pro nevidomé návštěvníky. V expozici je možné využít audioprůvodce nebo si zahrát hru Geofun, která prostřednictvím rozšířené reality zpřístupňuje expozici nejen návštěvníkům na vozíku. V části věnované ranému středověku mohou návštěvníci odemykat a vstoupit do modelu slovanské zemnice, otáčet vitrínami a objevovat předměty nebo teorie zobrazující dění v Býčí skále. Do jeskyně Kůlna k uloženým mamutím klům je pak dovede jeskynní prolézačka se zastávkou u magdalénských lovců v jeskyni Pekárna.
K expozici je v muzeu přístupná herna s archeologickým pískovištěm a zábavným objevováním historie prostřednictvím tajemných skříněk, před virtuálním zrcadlem si mohou návštěvníci vyzkoušet kostýmy z různých období.
Poprvé v historii se archeologické nálezy z Moravského krasu objevené v druhé polovině 19. století vrací do Blanska. Objevy se podařilo Muzeu Blanenska zapůjčit z Naturhistorisches Museum Wien. Unikátní nálezy z Býčí skály objevil Jindřich Wankel. Expozice je veřejnosti přístupná v otevírací době muzea.


http://www.muzeum-blanenska.cz/clanky/detail/slavnostni-otevreni-cesty-do-praveku-blanenska.htm

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Dům techniky Pardubice, spol. s r.o.
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Pardubice, Dům techniky
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha
Český spolek pro péči o životní prostředí
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha, budova MŽP
28
3. 2019
28.3.2019 - Konference
Ostrava, Clarion Congress Hotel
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí