zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čtěte prosincovou Prioritu, je o úspěšných projektech i tipech pro domácnost

11.12.2018
Obec, město
Obecné
Čtěte prosincovou Prioritu, je o úspěšných projektech i tipech pro domácnost

Co se dá postavit za miliardu korun? Je toho dost a něco nového možná brzy vznikne i ve vaší obci...

Více než sto projektů získalo dotaci, budovat se budou kanalizace i čistírny, zelenou dostaly inovativní projekty a do ulic měst se rozjedou ekologická vozidla.

S koncem roku, jak už to tak bývá, přichází trocha toho bilancování. Přečtěte si, co přinesla souhrnná zpráva o životním prostředí v České republice. Zlepšilo se, ale stále je na čem pracovat.

Jeden z mnoha příkladů, jak zlepšit životní prostředí i kvalitu života lidí, představujeme v rubrice Úspěšný projekt. V Žulové si poradili s obtížnými přírodními podmínkami a nechali postavit kanalizaci a čistírnu odpadních vod.

Priorita přináší i pár dobrých tipů pro vaši domácnost. Pokud vám během předvánočního období zbyde trocha času, podívejte se na pořad České televize Klima mění Česko. Ukazuje proměnu klimatu a příklady, jak se s ní vyrovnat. Jiným tipem může být práce studentů, kteří upozorňují na vysokou spotřebu vody. Díky několika číslům si lépe představíte, kolik stále vzácnější vody každý z nás spotřebuje.

Chybět nebude ani tradiční přehled aktuálních výzev z dotačních programů rezortu životního prostředí, nabízených prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Pro žadatele máme i několik rad, jak se připravit na případnou kontrolu projektu.

Dále se můžete těšit na naše pravidelné rubriky, například v reportáži jsme se vydali do krásného broumovského kláštera. Na závěr si vás dovolujeme pozvat na veletrhy či semináře, kde se můžete potkat s našimi odborníky a zeptat se jich na cokoliv ohledně našich dotací. Seznam akcí najdete na zadní straně časopisu.

PRIORITA 12/2018 ke stažení

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Dům techniky Pardubice, spol. s r.o.
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Pardubice, Dům techniky
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha
Český spolek pro péči o životní prostředí
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha, budova MŽP
28
3. 2019
28.3.2019 - Konference
Ostrava, Clarion Congress Hotel
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí