zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den otevřených dveří

05.10.2006
Energie
Den otevřených dveří

Udělejte si výlet. Přijeďte se v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin podívat k některé z českých moderních větrných elektráren. Budete se moci přesvědčit, jak větrníky působí v krajině, a zblízka si prohlédnout tyto technologie, které vyrábí elektřinu bez exhalací a radioaktivního odpadu.

U každé elektrárny vám po celý den budou k dispozici jejich provozovatelé, aby vám zodpověděli konkrétní dotazy. Každou celou hodinu proběhne ucelený výklad o roli větrných turbín v české energetice a jejich přínosech pro životní prostředí a přilehlé obce. Zájemci se také budou moci podívat do útrob těchto strojů. Na místě si budete moci vzít zdarma aktualizované brožury „Větrné elektrárny: mýty a fakta“.

Den otevřených dveří proběhne u devíti větrných elektráren a farem: Pavlov u Jihlavy, Břežany u Znojma, Jindřichovice pod Smrkem na Liberecku, Protivanov a Drahany (okres Prostějov), Hraničné Petrovice na Olomoucku, Nová Ves v Horách u Litvínova, Petrovice-Tisá u Ústí nad Labem a Žipotín (okres Svitavy). Podrobné informace o jednotlivých projektech a instrukce, jak se na místo dostanete, jsou zde.

Soutěž

Výherci získají u vybraných projektů možnost výstupu na gondolu větrné elektrárny (za příznivých povětrnostních podmínek). Soutěžní otázky a bližší informace zde.

Akci pořádá Hnutím DUHA ve spolupráci s Heinrich Böll Stiftung.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
4. 2018
24.4.2018 - Seminář, školení
Liberec, INISOFT s.r.o.
INISOFT s.r.o.
25
4. 2018
25.4.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
26
4. 2018
26.4.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí