zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S rostoucí poptávkou v Česku přibývá výrobců biopotravin

27.11.2007
Zemědělství
S rostoucí poptávkou v Česku přibývá výrobců biopotravin
S rostoucím zájmem českých spotřebitelů o "ekologickou" stravu v Česku přibývá výrobců biopotravin. Na konci října jich bylo evidováno 223, což je o polovinu více než loni touto dobou. Vyplývá to z údajů ministerstva zemědělství.

Nově registrovaní výrobci jsou zaměřeni především na zpracování masa a masných výrobků, produkci biovajec, biovína nebo výrobu biopečiva. Objevují se ale také producenti specialit, například knedlíků, baget, müsli tyčinek nebo sladu pro produkci biopiva.

Podle odborníků jde přitom o trh s velkým potenciálem. V loňském roce i díky rozšířené nabídce bioproduktů v maloobchodních řetězcích Češi za bio utratili zhruba 760 milionů korun. To je téměř o polovinu více než loni. V roce 2011 domácí trh podle odhadů stoupne na hodnotu 3,2 miliardy korun.

Odbyt si ale pochvalují i specializovaní obchodníci. "Na skladě dnes máme na 3800 položek a každý měsíc přibývají další, meziroční nárůst našeho obratu činí 100 procent," řekl uvedl výkonný ředitel firmy Biosféra eshop Eduard Toman.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí