zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rolls-Royce chystá model pro ekologicky smýšlející milionáře

30.01.2011
Ekologická auta
Rolls-Royce chystá model pro ekologicky smýšlející milionáře

Rolls-Royce není zrovna značkou, která by se starala o ekologii. Její vozy dávají najevo především to, že jejich majitel si nemusí s cenou pohonných hmot lámat hlavu. Brzy by se však měla objevit limuzína, která svého majitele odliší od ostatních jako milionáře, kterému záleží na životním prostředí.

Vůz Rolls-Royce Phantom není se spotřebou výrazně přesahující dvacet litrů na sto kilometrů lahůdka pro ekologicky založené motoristy. To by se ale mělo brzy změnit, informuje internetový deník Daily Mail. Automobilka totiž plánuje limuzínu s nulovými emisemi.

Eko - auto pro bohaté


Již dva roky se spekuluje, že Rolls-Royce chystá přísně utajovaný elektromobil. Před koncem loňského roku generální ředitel Rolls-Royce Torsten Mueller-Oetvoes řekl deníku Daily Mail, že elektromobil, respektive vůz na alternativní pohon využívající nejmodernější technologie, je "dobrý nápad".

Ekologický vůz pro bohaté by mohl vyjet na silnice v době konání olympijských her v roce 2012, kdy mateřská automobilka BMW představí svoji údajně průlomovou a ekologicky přátelskou technologii. To by mohla být prý výborná příležitost představit světu luxusní limuzínu s nulovými emisemi.

BMW vlastní vedle Rolls Royce také britskou značku Mini. Ta již od roku 2009 testuje v běžném provozu automobil Mini-E na elektrický pohon. V souvislosti s představením vozu ředitel Mueller-Oetvoes řekl, že nebude dělat ukvapená rozhodnutí, která by nebyla dobrá ani pro značku, ani pro zákazníky.

Rekordní Rolls-Royce


Rolls-Royce loni dosáhl rekordního prodeje. Ten se zvýšil o 171% oproti roku 2009 (1 002 vozů) a více než dvojnásobně oproti předchozímu rekordu - 1 212 prodaných osobních aut v roce 2008. Největší zájem je o tyto luxusní vozy stále v USA, následuje Čína a Velká Británie. Bohaté ženy, jako třeba Paris Hilton, si kupují menší model - Rolls-Royce Ghost. Menší modely jdou na dračku, prodává se jich třikrát více než modelů Phantom. Přestože je Rolls-Royce podle generálního ředitele pánská značka, rádi ženám přizpůsobí interiér vozu barvami a detaily dle požadavků.

Podle článku Ray Massey "The electric Rolls Royce: Luxury firm plans eco-friendly vehicle as sales see 171% rise" zveřejněném na serveru Dailymail.co.uk dne 11. ledna 2011.

Zdroj: [EcoMonitor]

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí