zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Loučné i Šumperku ukryjí kontejnery na tříděný odpad pod zem

16.03.2011
Odpady
Urbánní ekologie
V Loučné i Šumperku ukryjí kontejnery na tříděný odpad pod zem

Podzemní kontejnery na tříděný odpad chtějí letos umístit v Loučné nad Desnou na Šumpersku i v Šumperku. V Loučné dosud podzemní kontejnery chybějí, v Šumperku byly určeny jen na směsný odpad. ČTK to dnes řekl starosta Loučné nad Desnou Pavel Martínek a Vladimír Hošek z odboru životního prostředí šumperské radnice.
"Podzemní kontejnery více vyhovují z estetického hlediska. Lidé do kontejnerů budou moci na třech místech odkládat sklo, papír a plasty. Nahradíme tak zčásti plastové kontejnery na povrchu, kolem kterých se často nachází nepořádek," uvedl Martínek. Jedno sběrové místo podle něj vyjde na 470.000 korun. Obec navíc hodlá letos zakoupit i automobil na svoz komunálního odpadu za 1,2 milionu korun.

Podzemní kontejnery na tříděný odpad se mají objevit i v centru Šumperka. Poblíž středu města vznikne sedm sběrových míst, na každém budou kontejnery na plast, papír a sklo. "Kapacita úložných míst v centru města nestačí, proto se ji snažíme zvýšit. Podzemní kontejnery jsme zvolili hlavně z estetických důvodů," uvedl Hošek. Náklady jsou odhadnuty na 3,5 milionu korun, město se bude snažit získat dotaci.

Podzemní kontejnery již několik let v Olomouckém kraji využívá například Uničov. Jen loni tam vzniklo 14 nových míst s takovými kontejnery na tříděný odpad, jejich počet se tak zdvojnásobil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
19
1. 2019
19.1.2019 - Ostatní akce
Hostětín, Centrum Veronica
EKONOX s.r.o.
1
2. 2019
1.2.2019 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
26
7. 2019
26.7.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí