zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodafone bude mít ve svém vozovém parku první elektromobil od společností E.ON a Mercedes-Benz

06.04.2011
Ekologická auta
Ekologické mobily
Vodafone bude mít ve svém vozovém parku první elektromobil od společností E.ON a Mercedes-Benz

Vodafone je první velkou firmou v České republice, jejíž zaměstnanci budou moci ke služebním cestám využívat elektromobil. Operátor rozšiřuje svůj hybridní vozový park o první elektromobil smart ed, který ve spolupráci s automobilovou společností Mercedes-Benz provozuje energetická společnost E.ON. Právě od ní bude mít Vodafone elektromobil dlouhodobě zapůjčen.

"Elektromobil je dalším příkladem praktického využití technologií k ohleduplnějšímu chování k životnímu prostředí. Navíc s ním řidiči ve městě i daleko lépe zaparkují," řekl senior manažer společenské odpovědnosti Přemysl Filip a dodal: "Kromě smart ed využíváme například i pět hybridních vozů Toyota Prius, kterými naši zaměstnanci jezdí už od roku 2008."

Smart ed bude standardní součástí vozového parku Vodafone a využívat ho budou moci všichni zaměstnanci, kteří si o něj požádají.

"Společnost E.ON již v současné době poskytuje společnosti Vodafone dodávky EKO Elektřiny, tedy elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů, kterou Vodafone využívá pro provoz své sítě. Spolupráce v oblasti elektromobility je dalším krokem k naplňování energeticky úsporného hospodaření společnosti," uvedla Eva Šelepová, manažerka projektu Smart Mobility z E.ON.

Smart ed je ideálním vozem do městských ulic, zejména díky svému bezemisnímu provozu a nízké hlučnosti. Dokáže jet maximální rychlostí až 100 km/h a jeho dojezd na jedno nabití je téměř 140 km. Elektromobil lze nabít z běžné elektrické sítě a plné dobití trvá přibližně sedm až osm hodin. U dobíjecí stanice s tzv. rychlonabíjením se čas dobíjení výrazně zkrátí. První E.ON veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily již stojí v centru Brna v nákupním centru Galerie Vaňkovka.

Vodafone proto hodlá podpořit rozšíření vozů na elektrický pohon právě výstavbou veřejné dobíjecí stanice v podzemních garážích přímo v areálu centrály Vodafone na Vinici. Jak veřejná, tak druhá neveřejná stanice pouze pro potřeby Vodafone by podle plánu měly být ve spolupráci s E.ONem v provozu do několika týdnů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
31
5. 2019
31.5.2019 - Seminář, školení
21
6. 2019
21.6.2019 - Seminář, školení
30
8. 2019
30.8.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí