zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Křest knihy "Geologická abeceda"

01.06.2011
Příroda
Geologie
Hydrogeologie
Křest knihy  Geologická abeceda

Ve středu 18. 5. 2011 se v prodejně publikací a map České geologické služby uskutečnil slavnostní křest knihy doc. Zdeňka Kukala Geologická abeceda, kterou ilustrovala grafička Helena Neubertová. K hojnému počtu návštěvníků promluvil svým neotřelým způsobem autor knihy Zdeněk Kukal a dále zástupci Vydavatelství ČGS a Mladé fronty. Nechybělo ani krátké čtení ukázky knihy v podání jedné z dětských návštěvnic křtu. Knihu je možno zakoupit v prodejně ČGS v Praze na Klárově.

Kdo je Zdeněk Kukal?

Doc. RNDr. Zdeněk Kukal, DrSc., se narodil 29. listopadu v roce 1932. Jako přední český oceánolog, geolog a oceánograf je autorem řady vědeckých prací z oboru oceánologie, geologie i populárněvědné literatury. Zabýval se například existencí bájné Atlantidy nebo legendami kolem Bermudského trojúhelníku. Z odborné literatury můžeme vzpomenout jeho Základy sedimentologie nebo Vznik pevnin a oceánů. V současné době je emeritním členem České geologické služby, stále přednáší a píše.

Geologii absolvoval v roce 1955 na Univerzitě Karlově. Ke specializaci na mořskou geologii a oceánografii se dostal při studiu sedimentů. Přednášel na univerzitách v zahraničí (mimo jiné v Bagdádu a Kuvajtu) Po revoluci pracoval například jako ředitel České geologické služby a také v Radě Vlády ČR pro vědu a výzkum.

ZDROJ: ČGS, ČRo
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí