zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Belgii se uskutečnilo setkání zástupců Zdravých měst z celé Evropy

13.07.2011
Urbánní ekologie
Zdraví
V Belgii se uskutečnilo setkání zástupců Zdravých měst z celé Evropy

Také v letošním roce se sešli reprezentanti Zdravých měst a Národních sítí, které tato města sdružují v jednotlivých zemích Evropy. Setkání proběhlo v belgickém městě Liege (Lutych) v termínu od 15. do 18. června. Kromě plenárních zasedání, kde probíhaly hlavní prezentace k tématu sociálních determinantů zdraví, řízené podpory zdraví nebo programu WHO pro evropský region "Zdraví 2020", se v kongresovém centru scházeli odborníci z nejrůznějších vědních oblastí, koordinátoři Zdravých měst i národních sítí. Diskutovali zde konkrétní otázky a problémy související s rozvojem měst a jejich vlivem na zdraví obyvatel a okolní prostředí.

Mezi desítkami workshopů měly své zastoupení také sítě Zdravých měst (ZM). Setkání propojilo na jednom místě zástupce sítí ZM s dlouhou tradicí, jako je např. izraelská, polská či česká s těmi, kteří tuto formu spolupráce Zdravých měst na národní úrovni teprve rozvíjejí nebo po delší době obnovují. Velmi pozitivním překvapením byla delegace a prezentace Ruské národní sítě ZM, která prostřednictvím starosty a místostarosty města Čerepovec ukázala, jak velkého pokroku lze dosáhnout během jediného roku, i díky sdílení zkušeností s ostatními sítěmi Evropy.

NSZM ČR prezentovala svůj systémový přístup k rozvoji Projektu Zdravé město, představila některé úspěšné akce, jako je např. populární pořad "Zábavně o stáří" nebo "Dětské fórum Zdravého města" a rovněž nabídla spolupráci s ostatními sítěmi.

Výstup z konference k problematice řízené podpory zdraví (EN)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
31
10. 2019
31.10.2019 - Seminář, školení
Praha, Konferenční centrum VŠCHT, Kolej Sázava
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Brno, Kongresové centrum BVV
29
11. 2019
29.11.2019 - Seminář, školení
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí