zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspory energie jsou pro většinu lidí tématem číslo jedna

05.09.2011
Energie
Úspory energie jsou pro většinu lidí tématem číslo jedna

Většina lidí považuje úspory energie za velmi důležité, vyplývá to z dlouhodobé ankety webového portálu Energieplus.cz, který se zaměřuje především na energetickou efektivitu. Průzkumu se dosud zúčastnilo přes tři tisíce lidí.

Z výsledků ankety dále vyplývá, že více než 92 % hlasujících má o energeticky úsporném chování alespoň určité povědomí. Nejvíce lidí (71 %) energie cíleně nešetří, snaží se jimi však zbytečně neplýtvat. Celá jedna pětina respondentů však šetří energii často a hodně. Oproti tomu jen 8 % návštěvníků portálu nemá o úspory energie příliš velký zájem. Naprostý nezájem o úspory potvrdila v anketě pouze 3 % lidí.

Snižování spotřeby elektrické energie má ekologický i ekonomický rozsah. Z výsledků ankety je patrné, že si to uvědomuje většina respondentů. Zájemci o úsporu spotřeby elektřiny či další témata spojená s energetickou efektivitou se mohou se svými dotazy obrátit např. na energetickou spo-lečnost E.ON. "Uživatelé najdou na našich stránkách www.eon.energieplus.cz mnoho užitečných rad. Pokud potřebují v oblasti úspor poradit nebo mají zájem o další zajímavé informace, mohou samozřejmě kontaktovat naše odborníky," uvádí Tomáš Petrů, specialista společnosti E.ON na energetickou efektivitu.

Průběžné výsledky ankety najdete na stránkách www.eon.energieplus.cz, kde se také můžete za-pojit do hlasování.

Výsledky ankety k 31. srpnu 2011:

Jaký je váš postoj k úsporám energie?

Šetřím často a hodně 20 %
Snažím se zbytečně neplýtvat 72 %
Měl bych, ale neřeším to 5 %
Vůbec to neřeším 3 %

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí