zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odborné semináře v rámci informační kampaně MŽP startují dnes

19.03.2012
Ovzduší
Urbánní ekologie
Odborné semináře v rámci informační kampaně MŽP startují dnes

Zásady správného spalování v domácnostech, lokální dopravní problémy, ale také možnosti moravskoslezských průmyslníků čerpat finance z evropských fondů. To jsou hlavní pilíře odborných seminářů, které se tento týden konají v Třinci a Havířově a pomyslně tak uzavírají dvouměsíční informační kampaň "Dýcháme to, čím topíme".

"Na znečištění ovzduší se domácnosti podílejí přibližně jednou třetinou. Z toho důvodu bychom i nadále rádi podporovali výměnu starých kotlů na pevná paliva za ekologičtější a výhodnější. Ještě letos spustíme nový dotační titul navazující na pilotní projekt, který jsme společně s Moravskoslezským krajem realizovali na přelomu loňského a letošního roku. Svým dílem by ke zlepšení ovzduší měli přispět i občané - především tím, že si uvědomí, které věci do kotle zkrátka nepatří," uvedl v této souvislosti ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Odborné semináře se konají v pondělí 19. března 2012 v zasedací místnosti třinecké radnice a v úterý 20. března 2012 v prostorách kulturního domu Radost v Havířově. Oba začínají v 16 hodin. Kampaň "Dýcháme to, čím topíme" odstartovala 9. února 2012 v Ostravě. Primárně oslovuje obyvatele Moravskoslezského kraje. Je realizována v rámci Operačního programu Životní prostředí, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj, a Fondu soudržnosti.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí