zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NAJDĚTE ČERVENÝ KONTEJNER A VYHRAJTE MOBIL!

13.04.2012
Zpětný odběr
NAJDĚTE ČERVENÝ KONTEJNER A VYHRAJTE MOBIL!

DO JIHOČESKÉHO KRAJE PŘIJEDE AKCE NAJDI SI SVŮJ ČERVENÝ KONTEJNER

Týden od 16. dubna se v Jihočeském kraji ponese v duchu třídění a recyklace elektroodpadu. Do vybraných měst zavítá zábavně-osvětová akce Najdi si svůj červený kontejner. Akce lidem připomene možnost třídit drobné elektro a napoví, kde najít červený kontejner na drobné elektro. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet mnoho doprovodných disciplín a hlavně soutěžit o mobilní telefon a další ceny. Akce probíhá od devíti hodin po celý den.
Akce má především zábavný charakter. Pobavit se diváci mohou netradičními disciplínami, jako je kličkování mezi elektrospotřebiči na speciální asekoloběžce, hod mobilním telefonem na cíl či detektivní pátrání po nejbližším červeném kontejneru. Pro nejmenší bude připraven obří nafukovací skákací kontejner. Na akci lze také přinést jakékoliv spotřebiče k recyklaci. Každý, kdo tak učiní, bude zařazen do slosování o zbrusu nový mobilní telefon. Další možností, jak vyhrát, je přinést co nejvíce starého elektra. Po skončení celého turné ASEKOL vylosuje snaživce, který přinesl nejvíc kusů spotřebičů. Výhru si vítěz převezme na místě nebo obdrží poštou.
Laťka je však nastavená vysoko. V týdnu od 10. dubna se akce konala poprvé, ve Středočeském kraji. Hned na prvním kole v Příbrami padl úctyhodný rekord - paní Stefany Des dovezla neuvěřitelných 1 083 kusů vysloužilých spotřebičů! "To číslo je ohromující, doufáme, že bude Jihočechy motivovat, aby donesli ještě více elektroodpadu," říká Jitka Šimková, manažerka projektu.
Návštěvníci se na akci také dozvědí, kde jsou v jejich městě umístěny červené kontejnery, a jak je mohou využívat. Vzhledem k následné recyklaci zařízení, díky níž lze opětovně využít až 80 % každého spotřebiče, je totiž velmi důležité, aby lidé přesně věděli, co se do kontejnerů smí vyhazovat, a co naopak ne.
Kde a kdy se akce koná?
Město
Místo
Datum
Strakonice
rampa před MÚ
16. 4.
Tábor
náměstí T. G. Masaryka
17. 4.
Písek
Palackého sady
18. 4.
Prachatice
Velké náměstí
19. 4.
Akci Najdi si svůj červený kontejner pořádá nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu a je také provozovatelem červených kontejnerů. "Touto akcí chceme rozšířit povědomí nejen o červených kontejnerech, ale o nutnosti třídit elektro obecně. Zejména drobné spotřebiče totiž stále končí ve směsném odpadu, přitom právě díky červeným kontejnerům je jejich třídění mnohem jednodušší," říká Jitka Šimková. "Chceme zároveň poděkovat těm, kteří už kontejnery využívají, a proto jsme si pro ně připravili bohatý program a soutěže o zajímavé ceny," dodává Šimková.
Více informací o akci na www.cervenekontejnery.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
17
10. 2018
17-19.10.2018 - Konference
Brno
INISOFT s.r.o.
23
10. 2018
23.10.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
24
10. 2018
24.10.2018 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí