zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NAJDĚTE ČERVENÝ KONTEJNER A VYHRAJTE MOBIL!

20.04.2012
Zpětný odběr
NAJDĚTE ČERVENÝ KONTEJNER A VYHRAJTE MOBIL!

DO ZLÍNSKÉHO KRAJE PŘIJEDE AKCE NAJDI SI SVŮJ ČERVENÝ KONTEJNER

Týden od 23. dubna se ve Zlínském kraji ponese v duchu třídění a recyklace elektroodpadu. Do vybraných měst zavítá zábavně-osvětová akce Najdi si svůj červený kontejner. Akce lidem připomene možnost třídit drobné elektro a napoví, kde najít červený kontejner na drobné elektro. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet mnoho doprovodných disciplín a hlavně soutěžit o mobilní telefon a další ceny. Akce ve vybraných městech probíhá vždy po celý den od devíti hodin.
Akce má především zábavný charakter. Pobavit se diváci mohou netradičními disciplínami, jako je kličkování mezi elektrospotřebiči na speciální asekoloběžce, hod mobilním telefonem na cíl či detektivní pátrání po nejbližším červeném kontejneru. Pro nejmenší bude připraven obří nafukovací skákací kontejner. Na akci lze také přinést jakékoliv spotřebiče k recyklaci. Každý, kdo tak učiní, bude zařazen do slosování o zbrusu nový mobilní telefon. Další možností, jak vyhrát, je přinést co nejvíce starého elektra. Po skončení celého turné ASEKOL vylosuje snaživce, který přinesl nejvíc kusů spotřebičů. Výhru si vítěz převezme na místě nebo obdrží poštou.
Laťka je však nastavená vysoko. V týdnu od 10. dubna se akce konala poprvé, ve Středočeském kraji. Hned na prvním kole v Příbrami padl úctyhodný rekord - paní Stefany Des dovezla neuvěřitelných 1 083 kusů vysloužilých spotřebičů! V dalším týdnu byly pro změnu velmi kreativní jihočeské školy, které v rámci soutěže psali nápadité povídky a básničky s tématikou červených kontejnerů.
Návštěvníci se na akci také dozvědí, kde jsou v jejich městě umístěny červené kontejnery, a jak je mohou využívat. Vzhledem k následné recyklaci zařízení, díky níž lze opětovně využít až 80 % každého spotřebiče, je totiž velmi důležité, aby lidé přesně věděli, co se do kontejnerů smí vyhazovat, a co naopak ne.
Kde a kdy se akce koná?
Město
Místo
Datum
Rožnov pod Radhoštěm
Masarykovo náměstí
23. 4.
Vsetín
ulice Svárov
24. 4.
Valašské meziříčí
Náměstí
25. 4.
Zlín
náměstí Míru
26. 4.
Akci Najdi si svůj červený kontejner pořádá nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu a je také provozovatelem červených kontejnerů. "Touto akcí chceme rozšířit povědomí nejen o červených kontejnerech, ale o nutnosti třídit elektro obecně. Zejména drobné spotřebiče totiž stále končí ve směsném odpadu, přitom právě díky červeným kontejnerům je jejich třídění mnohem jednodušší," říká Jitka Šimková, manažerka projektu. "Chceme zároveň poděkovat těm, kteří už kontejnery využívají, a proto jsme si pro ně připravili bohatý program a soutěže o zajímavé ceny," dodává Šimková.
Více informací o akci na www.cervenekontejnery.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí