zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájem o dotace bude velký i v roce 2012

25.04.2012
Energie
Dotace
Firemní ekologie
Zájem o dotace bude velký i v roce 2012

I když projekty financované z Evropské unie mají v poslední době spíše negativní pověst - médii se šíří spekulace, zda nebude Česko muset část dotací vracet a politici na sebe vzájemně ukazují prstem, kdo za to může - existují oblasti, kde se evropské peníze daří čerpat velmi úspěšně. Jednou z nich jsou například dotace určené pro podnikatele.

Příležitostí k získání dotací v roce 2012 sice již nebude mnoho, přesto budou mít podnikatelé možnost čerpat hned z několika populárních dotačních titulů. Otevřen bude například program Eko-energie, který se zaměřuje na financování projektů využívání alternativních zdrojů energie, dále pak program Nemovitosti, ze kterého se dá financovat rekonstrukce podnikatelských objektů. O tyto programy je mezi firmami tradičně největší zájem a opět se očekává vysoký počet žádostí.

Velký finanční objem se chystá také z Operačního programu Životní prostředí, v průběhu roku budou moci podnikatelé předkládat projekty na nákup technologií odstraňujících průmyslové znečištění nebo nebezpečný odpad.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí