zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veletrh FOR WASTE poprvé na podzim s veletrhem FOR ARCH - nejnavštěvovanějším stavebním veletrhem v ČR

05.06.2012
Odpady
Veletrh FOR WASTE poprvé na podzim s veletrhem FOR ARCH - nejnavštěvovanějším stavebním veletrhem v ČR

V pořadí již 23. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH proběhne v termínu 18. - 22. září 2012 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech a bude se zabývat tématem nízkoenergetického stavění.

Jeho součástí bude nově 7. ročník veletrhu FOR WASTE, který je zaměřený na nakládání s odpady, recyklaci, průmyslovou a komunální ekologii.

Předchozího ročníku veletrhu FOR ARCH se zúčastnilo 769 vystavovatelů z patnácti zemí z celého světa, kteří představili své expozice celkem na 17 076 m2 čisté výstavní plochy. Během pěti veletržních dnů prošlo branami výstaviště 78 645 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti a stal se tak nejnavštěvovanějším stavebním veletrhem v ČR. O prestiži celé akce vypovídá i velký zájem médií - na veletrh se akreditovalo 234 novinářů z odborných i celoplošných médií.
Veletrh FOR ARCH 2012 se nezadržitelně blíží a v souladu s moderními evropskými trendy jsme se rozhodli profilovat jeho směr a působení. Důraz kladený na úsporu energií ve stavebnictví bude hrát v následujících několika letech důležitou roli. Vystavovatelé proto připravili prezentace novinek a zajímavostí z této progresivní oblasti.
Cílem veletrhu FOR WASTE 2012 je představení tradičních i pokrokových technologií v oborech odpadového hospodářství, recyklace, komunálních služeb, čištění a ekologie. Chceme návštěvníky seznámit s možnostmi dalšího vývoje v těchto významných průmyslových odvětvích.
reflexNároky na hospodaření s odpady se rok od roku rychle mění a lidé i firmy, které nepřemýšlí pouze krátkodobě, ale myslí na budoucnost, zpracovávají ve velké míře odpad a používají šetrné čistící látky. Využívají k tomu co nejvíce technologie, které jsou co nejšetrnější k životnímu prostředí.
Novým fenoménem 21. století se stal recyklační průmysl. Zvýšení nárůstu odpadů, ze kterých se na základě recyklace stávají opět suroviny, se stalo významným tématem k řešení ve všech vyspělých zemích.
V rámci doprovodného programu FOR WASTE se na přednáškách bude v úterý 18.9.2012 diskutovat např. o problematice odpadů nejen stavebních, o jejich recyklaci, užití a likvidaci, v pátek 21.9.2012 je na programu odpadové hospodářství v obcích se zaměřením na problematiku odděleného sběru bioodpadu. Na seminář jsou zváni zástupci všech obcí i krajů a budou se zde prezentovat výsledky průzkumu srovnávající odpadové hospodářství v jednotlivých obcích.
Doprovodný program si klade za cíl především stát se informační platformou pro dialog s odbornou veřejností, seznámit účastníky odborných akcí veletrhů s příslušnou legislativou a ekonomikou a poskytnout příklady z praxe.
Více informací naleznete na webech veletrhů www.forarch.cz a www.forwaste.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí