zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karviná i Havířov rozšiřují možnosti pro třídění odpadů

31.07.2012
Odpady
Urbánní ekologie
Karviná i Havířov rozšiřují možnosti pro třídění odpadů

Města na Karvinsku rozšiřují možnosti pro třídění odpadů. Na počátku srpna chtějí v Karviné i v Havířově na Karvinsku rozdat některým domácnostem sady tašek na separaci odpadů. V Karviné zamíří přímo do domácností 2000 kusů a v Havířově to budou zhruba 3000 separačních tašek. ČTK to řekly mluvčí magistrátů obou měst.
Dalších 500 sad tašek se pak v Karviné bude rozdávat přímo v terénu, v Havířově si je lidé budou moci vyzvednout také na odboru komunálních služeb. "Domácnosti zároveň dostanou leták, jak nejlépe třídit a jaké jsou ve městě možnosti," vysvětlil náměstek karvinského primátora Lukáš Raszyk.

Dodal, že město v oblasti separace a odvozu odpadů připravilo i další novinky. Od srpna má v plánu například četnější odvoz běžného komunálního odpadu od rodinných domků. Dosud se kontejnery vyvážely třikrát měsíčně, nově to bude čtyřikrát za měsíc. "Do konce srpna pak přibude po městě 300 dalších separačních nádob - po stovce na sklo, papír a plasty," uvedl Raszyk. Připomněl, že už od počátku července jsou ve městě postupně umisťovány také kontejnery na sběr textilu a obuvi, kterých bude celkem 25. Jen během prvního týdne se v nich objevilo více než 1,5 tuny textilu.

Karviné i Havířovu se meziročně daří navyšovat množství vytříděného odpadu. V prvním čtvrtletí loňského roku se v Karviné vytřídilo 165 tun papíru a 32 tun plastu, za stejné období letošního roku je to už 178 tun papíru a 58 tun plastů.

"V posledním čtvrtletí uplynulého roku vytřídili lidé v Havířově 529 tun papíru, plastu a skla, v prvních třech měsících letošního roku už o 22 tun více, přibližně 551 tun," řekl náměstek havířovského primátora Petr Smrček. V obou městech naopak klesá množství směsného komunálního odpadu, který končí na skládkách.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí