zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veletrh FOR WASTE & WATER nabídne více o využití vody

08.07.2014
Odpady
Voda
Veletrh FOR WASTE & WATER nabídne více o využití vody

Tradiční veletrh recyklace, nakládání s odpady, čištění a ekologie FOR WASTE se letos rozšiřuje o problematiku čistíren odpadních vod, úpravy pitné vody a všeho co s tématem vody souvisí...

Pod novým názvem FOR WASTE & WATER veletrh osloví odbornou i širokou veřejnost jako součást Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH ve dnech 16. - 20. 9. 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Téma veletrhu: Řešení prostoru pro recyklaci

Organizátoři veletrhu chtějí upozornit na nutnost počítat s "prostory pro recyklaci" v interiérech nebo exteriérech staveb již v momentě, kdy je architekty a designéry projektována ekologická nízkoenergetická či pasivní stavba. Tlak na třídění a recyklaci některých odpadů přichází z Evropské unie, kde je ČR dlouhodobě kritizována za stále nízký poměr tříděného odpadu. Veletrh FOR WASTE & WATER jde v rámci hlavního tématu návštěvníkům i vystavovatelům příkladem a proto přímo na veletrhu bude vytvořen prostor s kontejnery na tříděný odpad a především informacemi k třídění a recyklaci.

Hlavním partnerem letošního FOR WASTE & WATER je občanské sdružení EKODOMOV. Spolu s českou informační agenturou životního prostředí CENIA připravuje doprovodný program s řadou přednášek, odborných seminářů, workshopů či konferencí. Jedním z dalších bodů doprovodné části bude přednáška časopisu Build info s názvem "Odpady - nejen stavební - jejich recyklace, užití, likvidace".

Mezi již potvrzenými vystavovateli najdeme např. REPLAST PRODUKT, jednoho z největších evropských výrobců produktů z recyklovaného kabelového PVC, dále společnost EKO-KOM, jež provozuje celorepublikový systém na třídění, recyklaci a využití obalového odpadu.

Pro více aktuálních informací sledujte webové stránky veletrhu www.forwaste.cz

holesovice

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí