zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rožnov p.Radhoštěm chystá nové odpadové centrum za 28 mil. Kč

14.10.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Rožnov p.Radhoštěm chystá nové odpadové centrum za 28 mil. Kč

Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku chystá stavbu nového odpadového centra. Pro město je to důležitá věc, stávající sběrný dvůr stál na pronajatém pozemku, nové centrum bude větší a umožní podrobnější třídění, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Gross. Město nyní hledá dodavatele stavby, náklady na projekt budou asi 28 milionů korun, z toho 25 milionů pokryje evropská dotace.

"Nový sběrný dvůr bude umístěn v Průmyslovém areálu Tesla," uvedla starostka Markéta Blinková (ODS). Doposud byl na druhém kraji města.

Nové odpadové centrum bude podle Grosse větší, bude v něm místo pro více kontejnerů, umožní tak větší třídění než doposud. "Bude tam také velká digitální váha na auta, ta dosud chyběla," podotkl Gross.

Město nyní hledá dodavatele stavby. "Díky platnému stavebnímu povolení může případná vítězná firma ihned po splnění všech zákonných lhůt začít s realizací stavby," uvedl vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin. V další soutěži bude město hledat dodavatele technologií. Nové centrum by mělo sloužit od listopadu příštího roku. Projektovaná roční kapacita bude téměř 4000 tun odpadu.

Letošní rozpočet města počítal s investicemi 60 milionů korun. Ve městě byla postavena nová lávky pro pěší přes Bečvu, radnice investovala do zateplení škol či opravy koupaliště, připravila také první etapu rekonstrukce Palackého ulice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí