zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zámek ve Val. Meziříčí představí zákonitosti světa hmyzu

01.03.2015
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Zámek ve Val. Meziříčí představí zákonitosti světa hmyzu

Zákonitosti a zajímavosti světa hmyzu představí příští týden zámek Kinských ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Muzeum regionu Valašsko, které zámek spravuje, připravilo výstavu nazvanou Společenský život hmyzu, potrvá od 27. února do 31. května, sdělila dnes ČTK mluvčí muzea Barbora Kursová.

"Zprostředkujeme návštěvníkům nahlédnutí do dokonalého mikrosvěta. Dozvědí se, jak termiti pěstují houby, mravenci pasou vešky nebo o čem si tancem povídají včely," uvedla mluvčí. "Všichni víme, že v těchto hmyzích říších žijí královny, dělníci a vojáci. Pracovníci zámku však dosvědčí, že tam najdeme také instruktory a chůvy, nebo že se u těchto živočichů objevují neduhy ryze lidské, jako je například stres, domácí násilí a různé závislosti. Dokonce v hmyzím světě bují i otroctví," podotkla Kursová.

Lidé si budou moci některé druhy hmyzu prohlédnout naživo, například strašilku ďábelskou, švába velkokřídlého nebo pakobylku. Vystaveny budou také fotografie, nebudou chybět modely mravenišť a termitišť.

Na přípravě výstavy muzeum spolupracovalo také se včelaři. "Díky tomu bude výstava doplněna o zajímavosti ze včelího společenstva, jako je celoroční dění ve včelích úlech včetně historických údajů o úlech," řekla mluvčí. Uskuteční se také komentovaná prohlídka s odborníkem na hmyzí problematiku a autorem popularizačních knih Janem Žďárkem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí