zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školáci uklízeli Chomutov s nadšením i respektem k přírodě

22.04.2015
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Školáci uklízeli Chomutov s nadšením i respektem k přírodě

V rámci celorepublikového projektu ,,Ukliďme Česko" jsme se zapojili do společné akce a výzvy města a rozhodli se, že přispějeme svou aktivitou a připravili se na úklid Chomutova, který jsme odstartovali 17.4.2015. Jako původní a nám nejbližší vytypovanou lokalitu jsme měli Beethovenovu ulici - směr hřbitov, psí útulek a louka za poliklinikou. Tato lokalita však byla městem posouzena jako vhodná pro úklid občanů města, který byl naplánován o den později, 18.4.2015. A protože je nepořádku všude dost, rozhodli jsme se pro náhradní oblast - ulice Školní - Vodních staveb - palackého - Beethovenova.

Do společného úklidu se zapojilo 42 žáků školy a 4 učitelé. Ač by se to nezdálo, za hodinku a půl jsme naplnili přes deset velkých pytlů nepořádkem, který lidé běžně odhodí a neřeší. Mezi smutnými nálezy byly boty, oblečení, videokazety, podlahová krytina, kus koberce, klíček od kufříku, sklo, spousta papírků a ještě více vajglů.

chomutováci

Některé nálezy nás až zarážely. Celkem potěšující bylo, že mezi odpadem nebyly injekční stříkačky. Asi nejsmutnějším nálezem pak byla mrtvá sýkorka, která paradoxně do přírody patří. Celou akci jsme pojali i s humorem a respektem k přírodě. Jakožto správní ošetřovatelé a strážci přírody jsme se vyzbrojily vhodným oděvem a myšlenkou. Myslíme si, že naše fotografie hovoří za vše.

Akce se nám moc líbila a užili jsme si ji. Bylo by fajn, kdyby se k nám přidali i další a ještě lépe, kdybychom si uvědomili, co a kde z ruky upustíme. A ještě jeden vzkaz ,,Kuřáci, neházejte vajgly na zem. Stačí, že to musíme dýchat...".


Mgr. Martina Nováková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí