zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na sběrné dvory si pro radu přijdou děti z Ústeckého kraje

08.06.2015
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Na sběrné dvory si pro radu přijdou děti z Ústeckého kraje

Téměř 1600 dětí z ústeckých základních škol se vydá na sběrné dvory pro radu, jak správně zacházet s nepotřebnými elektrospotřebiči a dalším odpadem.

Ústí nad Labem, 4. 6. 2015 - Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu, tak zní název ekologicko-naučné akce, kterou pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Sběrné dvory navštíví žáci ve čtyřech městech od pondělí 8. června do čtvrtka 11. června 2015.

Ekologii přímo v terénu se bude učit téměř 1600 žáků, které přivedou jejich učitelé do sběrných dvorů v Duchcově, Mostě, Litoměřicích a Ústí nad Labem.

,,Účastníci akce se dozví od odborníků, jak se ve sběrných dvorech nakládá nejen s elektrospotřebiči, které již dosloužily, ale i s ostatním odpadem, který lidé vyprodukují. Kam následně putuje, proč je důležité odpad třídit a odkládat jej do míst k tomu určených," vysvětluje Táňa Pokorná ze zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

Díky recyklaci se odpady mění v materiál, jenž lze znovu využít ve výrobě, a významně tak šetřit suroviny, elektrickou energii a životní prostředí.

Při návštěvě sběrného dvora si budou moci žáci a studenti právě získané informace bezprostředně otestovat a zasoutěžit si o drobné dárky.

ELEKTROWIN se na děti a mládež zaměřuje dlouhodobě. Za pár let budou tyto děti rozhodovat o nakládání s vysloužilým elektrozařízením ve svých vlastních domácnostech.
,,O akce tohoto typu je ze strany základních škol velký zájem," dodává Pokorná.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Táňa Pokorná, ELEKTROWIN, e-mail: tana.pokorna@elektrowin.cz, tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí