zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Víkend v Hostětíně bude patřit přírodním zahradám a obnovitelným zdrojům

12.06.2015
Energie
Zemědělství
Ekologické vzdělání a výchova
Víkend v Hostětíně bude patřit přírodním zahradám a obnovitelným zdrojům

13. - 14. 6. se v Hostětíně uskuteční hned dvě zajímavé akce. Proběhne Víkend otevřených zahrad a Exkurze ekologickými projekty v rámci Dní udržitelné energie. Obě akce nabídnou návštěvníkům komentované exkurze, při kterých se lidé dozví o tématech vše, co je zajímá.

V rámci Víkendu otevřených zahrad bude v Ukázkové přírodní zahradě v Hostětíně přítomen lektor, který seznámí návštěvníky s myšlenkou přírodních zahrad, jejími principy a zásadami, a při prohlídce zahrady zodpoví všechny otázky.

Přírodní zahrada Centra Veronica nabízí tématickou naučnou stezku, ukázky ,,domečků" pro živočichy, ukázky vyvýšených záhonů, bylinkovou spirálu, záhon ve tvaru klíčové dírky, sluneční past a jiné prvky typické pro přírodní zahrady. Obsahuje také řadu herních prvků pro děti - krtčí noru, vrbové iglú, dřevěný xylofon, ukázky dřev aj. V případě pěkného počasí doporučujeme dětem gumáčky pro hry v potoce. Komentované prohlídky zahradou se uskuteční v 10 a 14 hodin. Cena exkurze je 50 Kč.

Po oba dny budou také probíhat exkurze po hostětínských projektech udržitelného rozvoje. Hostětín je známý svojí výtopnou na biomasu, bio-moštárnou, kořenovou čistírnou odpadních vod, pasivním domem Centra Veronica a využíváním solárních technologií. Všechny tyto stavby si mohou účastníci prohlédnout od 10:30 hodin. Cena exkurze je také 50 Kč. Akce je součástí Evropského týdne udržitelné energie.

Na akci bude možnost si zakoupit známé hostětínské bio-mošty a bio-sirupy a výrobky s regionální značkou Tradice Bílých Karpat (www.tradicebk.cz).

Více informací: www.hostetin.veronica.cz, Karla Vincenecová, karla.vincenecova@veronica.cz, telefon: 572 630 670

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí