zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povinnost vlastníka vodního díla osadit cejch

10.07.2015
Voda
Povinnost vlastníka vodního díla osadit cejch

Je možné uložit vlastníkovi vodního díla na základě § 59 odst. 1 písm. g) vodního zákona povinnost osadit cejch?

Otázka

Je možné uložit vlastníkovi vodního díla na základě § 59 odst. 1 písm. g) vodního zákona povinnost osadit cejch?

Odpověď

Vlastník vodního díla je ze zákona povinen osadit na vodním díle cejch, vodní značku, vodočet nebo umožnit průběžný přenos dat o průtocích ve vodním toku. Není-li ani jedna z uvedených variant splněna, může vodoprávní úřad uložit vlastníkovi vodního díla v souladu s § 110 vodního zákona opatření k nápravě a/nebo sankci za nesplnění zákonné povinnosti [přestupek fyzické osoby viz § 119 odst. 4 písm. e), správní delikt právnické osoby viz § 125d odst. 4 písm. e) vodního zákona].

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
23
10. 2018
23.10.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
24
10. 2018
24.10.2018 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí