zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Snížení emisí pachových látek v nymburské společnosti AZOS CZ, s.r.o.

18.08.2015
Ovzduší
Firemní ekologie
Zdraví
Snížení emisí pachových látek v nymburské společnosti AZOS CZ, s.r.o.
Dne 14.7.2015 společnost Regitas s.r.o. nainstalovala systém na neutralizaci zápachu do lakovny v nymburském závodu společnosti AZOS CZ, s.r.o. Vedoucí pracovníci podniku se měli možnost již delší dobu přesvědčit o účinnosti technologie německé společnosti Biothys GmbH a to při lokálním ošetření zápachu v konkrétních místech výroby.
Tentokrát jsme se zaměřili na 2 hlavní zdroje znečištění a to na vzdušninu z vypalovací pece a dále na odsávaný vzduch z otevřených prostor výroby (nad vypalovací pecí a z prostoru namáčecích van). Vzdušninu soustředěnou ve 2 hlavních potrubích (o průměrech 40 a 63 cm) jsme ošetřili prostřednictvím zařízení Smellmeister(R) G36 a 2 perforovaných trubic zavedených do obou větví. Obohacený vzduch o aktivní látka byl do obou trubic dopravován pomocí tlakové hadice.
Po zpuštění systému byla techniky Regitas uskutečněna provozní olfaktometrická zkoušky a to prostřednictvím porovnání účinnosti technologie přímo na vyústění komínu při jeho zapnutí a vypnutí. Zjištěný výsledek odpovídal hodnotám naměřeným v předchozím testu přístrojem Smell-O-Meter.
regitas
Zdroj: www.Regitas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí