zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Státní tajemník na ministerstvu životního prostředí rezignoval

02.09.2015
Politika
Státní tajemník na ministerstvu životního prostředí rezignoval

Státní tajemník na ministerstvu životního prostředí Kamil Srnec rezignoval. Informoval o tom server Česká justice. Mluvčí ministerstva Petra Roubíčková ČTK sdělila, že za jeho rozhodnutím jsou zdravotní důvody. Rezignační dopis poslal náměstkovi ministra vnitra pro státní službu Josefu Postráneckému minulý týden.

Vláda musí o jeho odvolání podle zákona o státní službě rozhodnout do 60 dnů. Na uvolněné místo bude vyhlášeno výběrové řízení. Nový státní tajemník ministerstva životního prostředí by měl být jmenován k 1. listopadu, napsal server. Srnec je prvním státním tajemníkem, který ve funkci končí.

Srnec, který se funkce státního tajemníka ujal v dubnu, je jedním ze zaměstnanců, kteří se na ministerstvo životního prostředí vrátili po nástupu nového ministra Richarda Brabce (ANO). V letech 2007 až 2012 tam už působil jako personální ředitel. V minulosti pracoval na Úřadu pro legislativu a veřejnou správu (od roku 1993), poté na ministerstvu financí a od roku 1999 působil osm let na Úřadu vlády. Tam se věnoval problematice státní služby a mimo jiné řídil i sekci Generálního ředitelství státní služby.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
6
3. 2020
6-8.3.2020 - Konference
Praha, KZ Domovina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí