zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost ROBSTAV stavby k. s. dostala už čtyři pokuty za neposkytnutí součinnosti a neumožnění kontrol

13.10.2015
Odpady
Šlendryján
Společnost ROBSTAV stavby k. s. dostala už čtyři pokuty za neposkytnutí součinnosti a neumožnění kontrol

České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni šetří na základě četných a opakovaných podnětů občanů nakládání s velkým množstvím stavebních a demoličních odpadů na pozemcích v obci Zruč-Senec, Tymákov a Vejprnice. Všechny pozemky jsou vlastněny jednou osobou, která je zároveň společníkem - komanditistou společnosti ROBSTAV stavby k. s. Firma je inspektory ČIŽP v souvislosti s navážením odpadů na tyto pozemky šetřena už více jak rok. Doposud jí byly uloženy už čtyři pravomocné pokuty v celkové výši 500 000 korun za neposkytnutí součinnosti a neumožnění výkonu kontrolní činnosti ČIŽP.

Potýkáme se s přístupem, kdy společnost všemožnými způsoby komplikuje naši kontrolní činnost tím, že neposkytuje požadované doklady a informace. Společnost ROBSTAV stavby k. s. je dlouhodobě a s velkou četností vídána při manipulaci s odpady na těchto pozemcích. Na naše dotazy však opakovaně sděluje, že s odpady nenakládá, že k tomuto účelu pronajala bezúplatně a na základě ústní smlouvy svoji techniku třetí osobě," řekla Petra Horčicová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni.

Po více jak roce bylo prostřednictvím právního zástupce této společnosti inspekci sděleno, že částečně za toto nakládání s odpady na jeho pozemcích zodpovídá společnost S & S SLUŽBY s.r.o. Inspektoři tedy zahájili kontrolu, ale společnost S & S SLUŽBY s.r.o. žádným způsobem nereaguje, zásilky nepřebírá a to ani po udělení už dvou pravomocných pokut v celkové výši 200 tisíc korun za neposkytnutí součinnosti a neumožnění výkonu kontrolní činnosti.

IMG_6999.jpg

IMG_4589.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí