zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 5/2015: Kde domov můj?

31.10.2015
Obecné
Sedmá generace 5/2015: Kde domov můj?

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky:

Rozeznáváme skutečné příčiny ,,uprchlické krize"? Jak probíhala blokáda hnědouhelného dolu v Porýní? Co policie p(r)opletla v akci Fénix? Jak dosáhnout soběstačnosti? Kdo bojuje proti vyhazování potravin? Co obnáší Montessori výchova? Proč nejsou fér rybí akvakultury ani rybolov? Máme bydlet v plusovém domě? Jak obnovovat kulturu ve jménu divočiny? Divestováním proti změně klimatu? Dáváme přednost spalovnám před recyklací? Je třeba skoncovat s norováním lišek? Jak vypadá komunitní a permakulturní zahrada? Bude svět ještě takový, jaký býval?

Do pátého letošního čísla jsme přichystali téma o migraci a uprchlictví, nahlížené především z environmentálního hlediska. Přečíst si můžete i reportáže z německého klimatického kempu, hostětínské školy soběstačnosti a koncertu pro šumavskou divočinu. V čísle narazíte i na články o neetickém norování lišek, rozjíždějícím se komunitním zahrádkaření, rybolovu a rybích akvakulturách, Montessori výchově, novém trendu divestování, iniciativě Zachraň jídlo nebo o tuzemských odpadových plánech. K rozhovoru jsme si pozvali somálského uprchlíka Muse Mohamuda, projektanta pasivních i plusových domů Rostislava Kubíčka a koordinátora dobrovolníků pomáhajících na Balkáně uprchlíkům Jana Piňose. Ten nám mimo jiné řekl: ,,Ze všeho přečteného i zažitého mi vyplývá, že právě procházíme zásadní vývojovou fází a svět už nebude takový, jaký býval. A pokud budeme schopni tuto změnu pozitivně přijmout a vyrovnáme se s ní tak, že se trochu uskrovníme a přijmeme jinakost, pořád to může dopadnout dobře."

Vydání jako obvykle doplňujeme pravidelnými rubrikami Ekologický kompost, Terrapie, Librarium a Občanský kalendář. Na webu si též můžete prohlédnout nové fotogalerie: Peťo Tkáč přiblížil dění v (již neexistujícím) uprchlickém táboře Röszke, Jaromír Bláha a Martin XAXAP Tomáš zachytili dění na čtvrtém Koncertu pro šumavskou divočinu; k článku Lukáše Kaly o dobrovolnických Týdnech pro divočinu pak připojujeme tři fotosérie ze Ščúrnice, Moravského Krasu a Šumavy.

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Ohleduplný podzim přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí