zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Francouzsko-česká obchodní komora a členské společnosti spustily iniciativu za oběhové hospodářství v ČR

13.11.2015
Odpady
Francouzsko-česká obchodní komora a členské společnosti spustily iniciativu za oběhové hospodářství v ČR
  • Odpady jsou nově chápány jako suroviny, které lze efektivně využít
  • Vznik iniciativy je výsledkem Kulatého stolu o oběhovém hospodářství z 12. listopadu 2015


Francouzsko-česká obchodí komora dnes pořádala kulatý stůl k tématu nového přístupu v nakládání s odpady a rozvoje oběhového hospodářství. Mezi základní principy oběhového hospodářství patří změna přístupu k odpadům - odpady jsou nově chápány jako suroviny, které se vrací do výrobního procesu, to vše v souvislosti se změnou legislativy reagující na evropské směrnice. Jak v úvodu uvedl Zdeněk Horsák, generální ředitel SITA CZ a.s.: ,,Slovo odpady pomyslně škrtáme z našeho slovníku a nahrazujeme jej výrazem zdroje". ,,Není nic přirozenějšího, než oběhové hospodářství. Vracíme se k přístupu našich prababiček," konstatoval Milan Chromík, jednatel Veolia. ,,Oběhové hospodářství je cestou k efektivnímu využívání primárních surovin a paliv," dodal za oblast energetiky Dalibor Roik z divize obchod a strategie ČEZ.

V závěru podnětné debaty, do které přispěli zástupci podniků ČEZ, SITA CZ, LOVOCHEMIE a VEOLIA, dále Francouzsko-české obchodní komory, Francouzského velvyslanectví a Business France, se zformovala iniciativa s cílem angažovat nejen další členy FČOK, ale i širokou veřejnost, další průmyslové podniky, obce, kraje i občany, i zákonodárce. Cílem nově vzniklé iniciativy je dosáhnout přijetí konkrétních opatření, která povedou k účinnému zavedení oběhového hospodářství v České republice.

O Francouzsko-české obchodní komoře
Francouzsko-česká obchodní komora sdružuje více než 290 členských společností, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí. Pořádá profesní kluby, konference, debatní obědy, společenské a sportovní akce. Obchodní oddělení poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí