zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vypouštění odpadních vod do vod podzemních v případě blízkosti vodního toku

17.05.2016
Voda
Vypouštění odpadních vod do vod podzemních v případě blízkosti vodního toku

Dotaz:

Může vodoprávní úřad povolit vypouštění z domovní ČOV do vod podzemních (součástí žádosti je kladné vyjádření hydrogeologa jako osoby s odbornou způsobilostí), když v blízkosti plánované ČOV je podle evidence ISVS vodní tok?

Odpověď:

Vypouštění odpadních vod do vod podzemních je možné povolit pouze výjimečně a v § 38 odst. 7 vodního zákona jasně vymezených případech. Proto je třeba nejprve prověřit možnost vypouštění odpadních vod do vod povrchových. Vodoprávní úřad si může od správce povodí vyžádat stanovisko k prověření možnosti vypouštění do vod povrchových podle § 54 odst. 3 vodního zákona, případně si od ČHMÚ vyžádat m-denní průtoky. V případě, že je zjištěn závažný důvod, proč nelze odpadní vody do vod povrchových vypouštět (není to možné technicky nebo s ohledem na zájmy chráněné jinými právními předpisy např. zákonem o ochraně přírody a krajiny), je možné povolit jejich vypouštění do vod podzemních.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí