zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Living Planet: Konference o možnostech využití družicových snímků

25.05.2016
GIS - mapy
Living Planet: Konference o možnostech využití družicových snímků
Living Planet: Konference o možnostech využití družicových snímků

Ve dnech 9. - 13. května 2016 se v Kongresovém centru Praha konala mezinárodní konference Living Planet Symposium 2016, kterou uspořádala Evropská kosmická agentura (ESA). Z české strany ji zaštítily rezorty Ministerstva životního prostředí, Ministerstva dopravy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Konference se zaměřila na téma pozorování Země, družicového průzkumu Země a využití družicových snímků v nejrůznějších oborech.

Sympozium představilo výsledky misí pro pozorování Země v klíčových oblastech, kterými jsou životní prostředí a meteorologie, zemědělství, rozvoj měst, doprava, krizový management a rizika nebo geologie.

Konferenci zahájil předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ředitelem ESA Johannem-Dietrichem Wörnerem a ministrem dopravy Danem Ťokem. Za MŽP se zahájení zúčastnil náměstek pro řízení sekce politiky životního prostředí a mezinárodních vztahů Vladislav Smrž.

Součástí konference Living Planet byl i 5. ročník českého uživatelského fóra Copernicus, který tradičně pořádalo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Za přítomnosti zástupců Ministerstva zemědělství se na něm tentokrát diskutovalo i o využití družicových snímků v oblasti zemědělství a lesnictví. Uživatelského fóra se zúčastnilo na 200 stávajících i potencionálních uživatelů družicových dat z řad státního, soukromého i akademického sektoru. Účastníci získali informace o novinkách v programu Copernicus na evropské úrovni, stupni implementace na národní úrovni a o možnostech využití družicových snímků v praxi. Výstupy z uživatelského fóra jsou dostupné na tomto odkazu programu Copernicus.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
11. 2019
21.11.2019 - Seminář, školení
Hotel TRIM Pardubice
27
11. 2019
27.11.2019 - Seminář, školení
Dům techniky České Budějovice
29
11. 2019
29.11.2019 - Seminář, školení
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí