zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 5/2016: Za život a na smrt

22.10.2016
Obecné
Sedmá generace 5/2016: Za život a na smrt

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky:

Kolik ochránců přírody a krajiny ročně umírá? Jak řešit problém se sinicemi? Co všechno můžeme potkat na cestě k soběstačnosti? Jsou média ekosystémem? Jak správně zasadit a vychovat strom? Kterak cestovat s pokorou? Máme do tohoto světa rodit děti? V čem spočívá duchovní rozměr divočiny? Je komunitou podporované zemědělství na vzestupu? Co si myslí hoch od Bobří řeky Ivan Makásek? Jsou umělá hnojiva, herbicidy, insekticidy či zemědělské stroje nezbytné? Jak přežít v drsné přírodě? Proč je Kodaň zase vepředu? Proč všechno vyplouvá na hladinu?

V hlavním tématu čísla se věnujeme lidem, kteří za snahu chránit přírodu či krajinu zaplatili vlastním životem; vedle celosvětového přehledu přinášíme konkrétní kauzy z Hondurasu, Ruska a Etiopie. Jan Skalík pak připomíná, jak ne/dopadají soudy občanů napadených policií při blokádě kácení na Šumavě z roku 2011.

V čísle dále najdete články o duchovním rozměru divočiny, rizicích přelidnění, zodpovědném cestování, každodenní soběstačnosti, zkrácené cestě k jídlu, sázení stromů, nepredátorské kultuře, vranovské vodní nádrži, mediálním ekosystému, inspirativních kodaňských parcích nebo vědeckých iluzích dle Masanobu Fukuoky. Hovoříme též se skautem a spisovatelem Ivanem Makáskem a oscarovou hudebnicí Markétou Irglovou. V recenzích přibližujeme filmy Zootropolis a Nebe a led nebo knihy Člověk v drsné přírodě a Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století.

Vydání doplňujeme rubrikami Ekologický kompost, Bioastrolog radí a varuje, Librarium a Občanský kalendář. A na web zavěšujeme dvě nové fotogalerie: lahvově zelenou vranovskou vodní nádrž zachytila Martina Vrtělová a narozeninovou oslavu k 25 letům Sedmé generace především Petr Vozák.

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Dobrý podzim přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí