zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Likvidace černých skládek stojí Karlovy Vary přes milion korun

12.12.2016
Odpady
Likvidace černých skládek stojí Karlovy Vary přes milion korun

Karlovy Vary dají na příští rok až 1,2 milionu korun na likvidaci černých skládek. Navzdory snahám města a strážníků jejich počet omezovat, vznikají stále další, a to i v centru města, řekl dnes ČTK náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

"Nejčastěji jsou původci černých skládek některé stavební firmy, které se tak zbavují stavebního odpadu. Zamezujeme tomu různými způsoby, městská policie na místa dohlíží, umisťuje na něm betonové zábrany a v minulosti se využívaly i kamery nebo fotopasti," uvedl Riško.

Nejčastěji vznikají černé skládky v okrajových částech města, v Čankově nebo Rosnicích, hlavně tam, kde jsou náletové dřeviny, které poskytují úkryt lidem, když se odpadu nelegálně zbavují. Hromady odpadu jsou ale někdy i v centru města, například v nevyužité části města u Krokovy ulice nebo u garáží v Jabloňové ulici.

Přestože ve městě jsou jak sběrné dvory, tak místa, kam lze stavební odpad odvézt a nechat odborně zlikvidovat, některé firmy nebo drobní stavebníci raději vyklopí odpad u silnice. "Nejsme v omezování skládek neúspěšní, ale výrazně úspěšní také ne," dodal Riško.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí