zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za zeleň na sanované skládce v Chuchli Praha zaplatí 35 mil. Kč

04.12.2017
Odpady
Za zeleň na sanované skládce v Chuchli Praha zaplatí 35 mil. Kč

Za výsadbu stromů a keřů a údržbu zeleně na sanované skládce Velká Chuchle zaplatí Praha příspěvkové organizaci Lesy hlavního města 35,14 milionu korun s DPH. Smlouvu dnes schválili pražští radní. V budoucnu na místě skládky vznikne oddechová zóna pro rekreaci.

Pěstební a vegetační úpravy má organizace dokončit do tří let od uzavření smlouvy mezi Lesy a Prahou. Součástí smlouvy je kromě výsadby také údržba zeleně po dobu pěti let. Po uplynutí této lhůty bude organizace provozovat tento park o rozloze 12 hektarů dále.

Letos v září radní souhlasili se smlouvou se společností Cetus Plus, která v areálu provede terénní úpravy, rekonstrukci silnice a železobetonové zdi a vybuduje žlab pro odvádění dešťové vody, který skládce chybí. Za tyto práce město zaplatí 21,2 milionu korun bez DPH.

Po dokončení rekultivace město plánuje na vrcholu skládky vybudovat areál, kde budou hřiště, psí louka, fitness louka s přírodními cvičebními prvky, dráha na cyklotrial a malý venkovní amfiteátr. V jižní části areálu by mohla být rozhledna.

Původně byla skládka, která zasahuje na území Velké Chuchle a Slivence, v horní části svahu v jámových lomech, kde se těžil vápenec a dolomit. Později se rozrostla na volný terén, na rozlohu asi 15 hektarů. V roce 1986 bylo skládkování ukončeno a v následujících dvou letech byl svah stabilizován kotvenou stěnou a povrch skládky byl zakryt vrstvou zeminy, která však byla nedostatečná.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí