zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školáci v Brně diskutovali o černých skládkách

21.12.2017
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Školáci v Brně diskutovali o černých skládkách

Černé skládky v přírodě jsou bohužel dlouhodobým problémem. Aby černých skládek bylo co nejméně, je třeba rozšiřovat především mezi mladou generací povědomí o tom, proč mnohdy zbytečně vznikají a jak vzniku černých skládek můžeme předcházet.

Na toto téma včera diskutoval radní pro životní prostředí Jihomoravského kraje RNDr. Miroslav Kubásek, Ph.D. s žáky ZŠ Chalabalova v Brně - Kohoutovicích. Se studenty si povídal nejen o tom proč černé skládky vznikají, čím jsou nebezpečné a jak u nás vznikla největší dobrovolnická iniciativa Ukliďme Česko kterou sám zakládal, ale studenti byli také během přednášky seznámeni s fungováním a kompetencemi Krajského úřadu Jihomoravského kraje. V průběhu přednášky proběhla malá anketa, kdy za každou správnou odpověď děti dostali poučnou pohádkovou knížku "Odpadní skřítkové", která byla vydána v rámci plnění opatření Plánu odpadového hospodářství Jihomoravského kraje.

,,Chtěl bych vedení školy poděkovat za možnost diskuse se více jak 150-ti dětmi. Byl jsem mile překvapen jejich zájmem o danou problematiku a s potěšením jsem zjistil, že se většina žáků dokonce již dříve zapojila do dobrovolnických úklidů. Věřím, že si žáci odnesli si řadu zajímavých informací a byl bych rád, kdyby se příští rok podařilo tyto přednášky rozšířit i do dalších škol v Jihomoravském kraji.", doplnil Miroslav Kubásek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekotoxikologicke centrum Bratislava, s.r.o.
3
9. 2018
3-4.9.2018 - Konference
Bratislava, Ministerstvo hospodárstva SR
INISOFT s.r.o.
4
9. 2018
4.9.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
9. 2018
5.9.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí