zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Brně vzroste na dvojnásobek počet kontejnerů na textil

16.04.2018
Recyklace
V Brně vzroste na dvojnásobek počet kontejnerů na textil

Počet kontejnerů na obnošený textil v Brně vzroste na dvojnásobek. Městská odpadová společnost SAKO nahradí dosavadních 170 kontejnerů novými a přidá jich dalších 180. Budou hlavně na místech, kde jsou již dnes nádoby na tříděný odpad. Jako dosud textil poputuje do textilní banky Baltazar na podporu činnosti Diecézní charity Brno, uvedl dnes v tiskové zprávě náměstek primátora Martin Ander (SZ).

Rozšiřování míst, které umožní upřednostnit další užívání odloženého textilu před jeho skládkováním nebo energetickým využitím, navazuje na již fungující projekty zaměřené na opakované využití. "Aktuálně provozujeme na čtyřech sběrných střediscích odpadu projekt Druhý život, kde lidé mohou odkládat staré věci, které už doma nechtějí, a někdo jiný si je může za symbolickou cenu zase koupit. Jiný projekt se zase věnuje odkládání starého nábytku, který dále poskytujeme sociálně potřebným," uvedl ředitel společnosti Karel Jelínek.

Do kontejneru na textil lze vhodit nejen oblečení, ale i boty, záclony, ubrusy, hračky, kabelky či bytový textil. Textilní banka Baltazar provozuje sběrnu, třídírnu, šatník a charitní prodejny. Navíc zaměstnává lidi dlouhodobě nezaměstnané a funguje pouze z materiálních darů a z výnosu charitních prodejen, takzvaných bazarů.

Textil se třídí a podle stupně opotřebení a druhu materiálu se určí jeho další použití. Část míří do charitních prodejen, větší část potřebným lidem a co nejde využít na nošení, se využije k materiálové recyklaci na výrobu koberců, izolačních materiálů a podobně.

V Brně jsou rozmístěné kontejnery také na papír, plasty, sklo a drobnější elektroodpad.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Dům techniky Pardubice, spol. s r.o.
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Pardubice, Dům techniky
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
26
3. 2019
26.3.2019 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha
Český spolek pro péči o životní prostředí
28
3. 2019
28.3.2019 - Seminář, školení
Praha, budova MŽP
28
3. 2019
28.3.2019 - Konference
Ostrava, Clarion Congress Hotel
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí