zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyškov zvýší počet kontejnerů na tříděný odpad

04.07.2018
Odpady
Vyškov zvýší počet kontejnerů na tříděný odpad

Vyškov se v některých místech potýká s nepořádkem kvůli nedostačnému počtu kontejnerů na platy a papír. Město proto počet kontejnerů od července zvýší o několik desítek. Zřídí i speciální úklidovou četu, která bude tzv. separační hnízda pravidelně objíždět. Na tiskové konferenci v tomto týdnu to uvedl místostarosta města Karel Jurka (ODS).

Vyškov podle místostarosty stav separačních hnízd dlouhodobě sleduje. "Množství odpadu obecně se v poslední době zvýšilo. Na jedné straně platí, že mnozí lidé jsou stále velmi neukáznění a odpad nechávají vedle kontejnerů, na druhé straně se ale ukázalo, že jsou místa, kde počet kontejnerů jednoduše nestačí," uvedl Jurka.

Město proto počínaje červencem přidá kontejnery do nejvíce přetížených lokalit, půjde o 11 kontejnerů na plasty a 21 na papír. Celkem tak bude v ulicích města ve 117 separačních hnízdech 116 kontejnerů na bílé sklo, stejný počet na barevné sklo, 140 kontejnerů na papír a stejné množství kontejnerů na plasty.

Nebude to jediná změna. Separační hnízda dosud obcházel jediný pracovník, nemohl však uklidit vše, navíc do lokalit nechodil denně. Město proto zřídí úklidovou četu, která bude vybavena i multikárou, četa také bude separační hnízda objíždět pravidelně. "Věříme, že i tento krok pomůže," uvedl vedoucí odboru životního prostředí Jiří Kutálek.

Změny v systému separování odpadu město vyjdou zhruba na půl milionu korun ročně. Jurka uvedl, že je jen na lidech, jak bude okolí kolem kontejnerů vypadat. Připomněl, že lepenkové krabice je nutné rozkládat, plastové lahve zase sešlápnout, aby zbytečně nezabíraly místo. Objemný odpad je třeba odvézt do sběrného dvora, ne jej odložit u kontejneru.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Institut Cirkulární Ekonomiky
10
6. 2020
10.6.2020 - Ostatní akce
https://www.ciraa.eu/event/cirkularni-ekonomika-v-gastronomii/#tickets
Institut Cirkulární Ekonomiky
23
6. 2020
23.6.2020 - Ostatní akce
https://www.ciraa.eu/event/dotace-pro-cirkularni-ekonomiku/#tickets
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí