zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekopublika ocení nejlepší články o životním prostředí za rok 2017

06.10.2018
Ekostyl
Ekologické vzdělání a výchova
Ekopublika ocení nejlepší články o životním prostředí za rok 2017

Druhý ročník ceny za environmentální publicistiku Ekopublika bude již brzy znát své vítěze. Ti budou vyhlášeni 10. října 2018 v Brně v rámci 2. Národní konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a environmentálního poradenství pod názvem Měníme svět? Odborná porota vybrala z nominovaných textů celkem šest publikovaných v roce 2017 a z nich ocenění ne jeden, ale dva texty v nových kategoriích Velká a Malá Ekopublika.

Z celkem 20 článků, jež prošly podmínkami nominace, vybrala jedenáctičlenná odborná porota šest nejlepších textů, z nichž jeden si odnese cenu v kategorii tištěných médií Velká Ekopublika a jeden v kategorii online médií Malá Ekopublika. Ceny předají zástupci spoluvyhlašovatelů Ekopubliky za osobní účasti prezidenta Ekofimu doc. Ladislava Mika.

"Rozhodování poroty nebylo snadné, sešla se řada velmi kvalitních textů zahrnujících nejrůznější aktuální témata týkající se péče o životní prostředí a ochranu přírody u nás i ve světě: např. postupující změny klimatu, péče o úrodnost půdy, zdravotní stav lesů, účinky Roundupu, ochrana českých národních parků, umírající hmyz. Pozoruhodné texty se týkaly mj. i potřebné renesance opravárenství, obecní elektřiny i přitažlivosti environmentálně šetrného provozu pro pracovníky firem," uvádí Jana Frödová, manažerka Ekopubliky.

Druhý ročník Ceny za environmentální publicistiku za rok 2017 společně pořádají Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace, Kulturní noviny - vydavatelské a mediální družstvo, Nadace Veronica a Katedra environmentálních studií FSS MU v Brně.

Smyslem ocenění je podpořit a zviditelnit tvorbu a publikování environmentálně zaměřených textů, ohodnotit jejich přínos pro osvětu široké veřejnosti a přitáhnout větší pozornost čtenářů k environmentální problematice. Oproti prvnímu ročníku vyhlašovatelé rozšířili kategorii oceněných. Kromě textů publikovaných v denním a týdenním tisku, letos budou poprvé oceněni i publicisté online periodik.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí