zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesníci z Arcibiskupských lesů představovali dětem život v lese

27.12.2018
Ekologické vzdělání a výchova
Les
Lesníci z Arcibiskupských lesů představovali dětem život v lese

Biskupice: Jaká zvířata žijí v našich lesích, čím se živí a jak tráví zimu, to vše se dozvěděly děti z mateřské školy v Biskupicích, kam dorazili lesníci ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc se svým programem.

,,Během hodinové přednášky se předškoláci názorně seznámili se zvířaty, která obývají naše lesy. K dispozici navíc měli různé druhy paroží a kožešin, takže si vše mohli potěžkat a důkladně osahat," vysvětluje Ing. Tomáš Lenhart z polesí Mírov, který spolu s kolegou naučný program připravil.

Poznávání zvířat ocenily nejen děti, ale i samotní pedagogové mateřské školy. ,,Dětem i nám se výklad velice líbil. S programem jsme byli moc spokojení a chceme tak poděkovat za uskutečnění," vzkazuje ředitelka Mateřské školy Biskupice Alena Koutná.

Vzdělávací program pro děti v mateřské škole byl první vlaštovkou k připravovaným akcím v rámci lesní pedagogiky, které chtějí lesníci realizovat.

,,Rádi bychom do budoucna uspořádali více podobných programů, kde bychom dětem i široké veřejnosti představili ekosystém a fungování lesa přímo v našem polesí," uzavírá Ing. Tomáš Lenhart ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

foto: MŠ Biskupice

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
B.I.D. Services, s.r.o.
4
6. 2019
4.6.2019 - Konference
Praha 8, Hotel Olympik
12
6. 2019
12-13.6.2019 - Konference
Průhonice, vzdělávací a informační centrum Floret
31
10. 2019
31.10.2019 - Seminář, školení
Praha, Konferenční centrum VŠCHT, Kolej Sázava
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Brno, Kongresové centrum BVV
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí