zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Maximální minimum pro původce odpadu

11.03.2019
Firma
Odpady
Maximální minimum pro původce odpadu

V letošním roce proběhne v pořadí již druhý seminář o legislativě pro původce odpadů. Bude navazovat na seminář z listopadu 2018 a bude mít za cíl předat informace jak pokročilejším odpadovým hospodářům, tak i nováčkům v oboru.

"Seminář se v loňském roce podařil, účastníkům se kurz líbil, což potvrdil i výsledek dotazníku spokojenosti. V letošním roce bychom rádi dali větší prostor pro diskusi, proto bude seminář pořádán praktičtější formou." uvedl jeden z organizátorů kurzu Vojtěch Pilnáček. Účastnící se tedy mohou těšit na předání spousty novinek a diskusi k řešení problematických okruhů.

Kurz si klade za cíl poskytnout jak komplexní informace o odpadové legislativě, tak i řešení kontroverzních případů. Vzhledem k tomu, že lektoři kurzu mají možnost být u procesu vzniku legislativy, informace získané na našem školení o odpadech budou přesné a aktuální a přitom budou předány lidsky s patřičným vysvětlením.

Zaměření kurzu je široké od obecných principů odpadové legislativy, jako jsou povinnosti původců, odpadová evidence až po nakládání se specifickými odpadovými toky jako jsou vedlejší produkty živočišné výroby, kaly z čistíren odpadních vod, stavební a demoliční odpady nebo biologicky rozložitelné odpady ze stravoven. To umožňuje účastníkům najít se ve svém specifickém zaměření a umět řešit odpadové hospodářství v souvislostech. Podstatným tématem jsou také základy správního řádu a přestupky včetně sankcí, které jsou součástí legislativy odpadového hospodářství.

Kurz bude probíhat ve dvou oddělených dnech na půdě Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.


Veškeré potřebné informace jsou k dispozici na webových stránkách kurzu: https://sites.google.com/view/cvodpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí