zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prostějov: Portál s inventarizací stromů i nová výsadba

30.08.2019
Obec, město
Příroda
Prostějov: Portál s inventarizací stromů i nová výsadba

Magistrát města Prostějova nechal zpracovat inventarizaci stromů v majetku města. Díky tomuto pasportu tak bude mít nejen prostějovský magistrát, ale i široká veřejnost možnost získat informace o jednotlivých stromech v ulicích, parcích, sídlištích, o jejich stavu, stáří a druhu. Primárním účelem projektu Stromy pod kontrolou je vytvořit širokou databázi informací o stromech na veřejně přístupných plochách bez ohledu na jejich správce či vlastníka a umožnit jejich logickou a efektivní kontrolu a správu. Spoluprací se špičkovými akademickými pracovišti a soukromými společnostmi hodláme vytvořit širokou informační platformu, která pomůže informace z portálu dále využívat a zhodnocovat.

Portál představuje unikátní nástroj informování veřejnosti o úrovni a rozsahu péče o stromy v mimo lesní zeleni. Podrobně je tento pasport zpracován v mapovém projektu, který je volně přístupný na
webových stránkách.

Prostějovský magistrát i široká veřejnost tak získávají informace o jednotlivých stromech v ulicích, parcích, sídlištích, o jejich stavu, stáří a druhu. Spoluprací se špičkovými akademickými pracovišti a soukromými společnostmi hodláme vytvořit širokou informační platformu, která pomůže informace z portálu dále využívat a zhodnocovat.

Celý systém evidence stromů pomáhá udržitelnosti stavu zeleně ve městě a jeho místních částech. Bylo vysázených již 156 stromů.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí