zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CCBC DO ŠKOL inspiruje k ochraně přírody. Poznej JAK MĚNÍME SVĚT

09.09.2019
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
CCBC DO ŠKOL inspiruje k ochraně přírody. Poznej JAK MĚNÍME SVĚT

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) se díky programu CCBC do škol stává významným poskytovatelem přednášek v oblasti environmentální výchovy.

Série přednášek Jak měníme svět je určena žákům základních a středních škol. Do programu je zapojeno šest českých projektů působících v oblasti ochrany přírody a rozvojové pomoci. Díky jejich spolupráci byl vytvořen tým lektorů se zkušenostmi z Indonésie, Afriky a Severní Ameriky.

Moderní společnost se přírodě čím dál více vzdaluje. Ničí deštné pralesy, znečišťuje oceány, likviduje půdu... A lidé často ani neví, jak sami mohou svým každodenním jednáním pomoci přírodu chránit. To chce výchovně vzdělávací program CCBC do škol změnit. ,, Musíme našim dětem ukázat krásu přírody a zdůraznit její důležitost a ohrožení v evropském a globálním měřítku. Je důležité, aby pochopily, že mohou svou budoucí aktivitou pomoci zachovat naši biodiverzitu i pro další generace, " říká Kristýna Nováková, ředitelka CCBC.

Škola realizací přednášky podpoří finančně projekt, ze kterého lektor pochází. Série přednášek Jak měníme svět nabízí tyto oblasti: fauna, flóra a její ochrana; život, lidé a pomoc v rozvojových zemích; světové výzvy. Přednášky doplňují autentické fotografie, videa a předměty z cest. ,, Působení lektorů v rozvojových zemích zahrnuje i práci s tamní komunitou včetně vzdělávání dětí. Věřím, že jejich přednášky zpestří výuku přírodopisu, zeměpisu nebo občanské výchovy i českým dětem", říká Kristýna Nováková. Aktuálně je k dispozici 15 přednášek. Kompletní nabídka je k dispozici zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí