zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Infotherma se v Ostravě bude věnovat výměnám kotlů i dotacím

15.01.2020
Vytápění, zateplení
Infotherma se v Ostravě bude věnovat výměnám kotlů i dotacím

Výstava Infotherma, která se zaměřuje na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů, představí v Ostravě novinky a směry, kterými se ubírá moderní vytápění a stavby spojené s ekonomickým bydlením. Bude se věnovat kromě jiného výměnám starých kotlů za nové zdroje tepla nebo podpoře a dotacím na zateplení a opravy domů. ČTK to sdělila Alena Bujáková z pořádající Agentury Inforpres.

Infotherma je největší takto specializovanou výstavou v České republice. Prezentovat se na ní bude od 20. do 23. ledna více než 350 domácích i zahraničních firem a institucí. "Infotherma 2020 je zcela obsazena. Svědčí to o tom, že vytápění a úspory energií jsou aktuálními tématy nejen pro majitele a uživatele rodinných domů, ale pro většinu domácností," uvedla Bujáková.

V doprovodném programu výstavy se budou konat semináře, přednášky i tvůrčí dílny. "V nadcházejících letech čekají českou energetiku zásadní změny, které budou spočívat ve výrazném poklesu využívání fosilních paliv, proto bude toto téma na Infothermě 2020 velice aktuální," uvedli pořadatelé.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí