zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní Priorita vychází s přílohou DŘEVO&stavby pro města a obce

14.08.2020
Ekologické stavění, bydlení
Urbánní ekologie
Letní Priorita vychází s přílohou DŘEVO&stavby pro města a obce

Spolu s novým číslem Priority dostanete do schránek jako bonus časopis DŘEVO&stavby. Tato speciální příloha představuje úspěšné příklady veřejných staveb, které jsou úsporné a navíc pomáhají efektivně využívat dešťovou vodu. Těšit se můžete i na několik reportáží a informace o zajímavých projektech.

Co se děje v záchranné stanici pro zraněná zvířata? To se můžete dočíst v nové občasné rubrice Jak to chodí. V záchranné stanici v Bartošovicích to hodně chodí, létá i plave, živočichů zachraňují tisíce ročně a mnoho z nich se vrátí do volné přírody. Stanice je otevřená veřejnosti, takže to může být i tip na rodinný výlet v Moravskoslezském kraji.

V letním dvojčísle přinášíme i další reportáže. Jedna je ze Srní, kde v unikátním výběhu můžete pozorovat vlky. Další je z Ratíškovic, kde se pustili do sadařství a obnovují původní ovocné stromy.

Reportážně je laděn i přehled projektů, které navštívili ministr životního prostředí s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR. Jsou to projekty různého typu, od zelených střech po návrat řeky do původního koryta. Všechny jsou realizovány za pomoci dotace z operačního nebo národního programu.

Dvojstranu věnujeme Norským fondům, které už jsou naplno rozjeté a nabízí štědrou podporu na monitoring znečištěného vzduchu a zeleno-modrou infrastrukturu.

Zajímavé texty na váš čekají i v rubrikách Zahraničí, Technologie a Úspěšný projekt.

PRIORITA 7-8/2020

DŘEVO&stavby pro města a obce

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí