zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 30. září 2020

02.10.2020
Voda
Sucho
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 30. září 2020

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Stav podzemních vod se ve srovnání s předchozím týdnem mírně zhoršil, ale zůstal celkově normální. Hladina v mělkých vrtech ve srovnání s předchozím týdnem na území ČR v průměru mírně klesala.

Počet pramenů, u kterých bylo dosaženo silného či mimořádného sucha, se oproti minulému týdnu příliš nezměnil a tvoří 40 % všech objektů.

Srážkové úhrny z konce minulého týdne způsobily zvýšení vodnosti toků na většině území České republiky. V některých profilech v Povodí Moravy a Povodí Odry došlo k dosažení II. a III. Stupňů povodňové aktivity. Výraznější škody však nebyly zaznamenány. Stav vodních toků v horní části povodí je na většině území setrvalý nebo klesající na dolních tocích ještě může docházet k mírnému vzrůstu hladin vlivem dotoku.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 73 - 100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí